بیل

تست 2

مهمترین ابزاری که هر تعمیر کار برق ماشین آلات راهسازی در اختیار دارد نقشه است در گذشته بدلیل سادگی قسمت برق ماشین آلات راهسازی احتیاج چندانی به نقشه نبود اما در حال حاضر و بدلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده از کامپیوترها و کنترلر ها در ماشین آلات راهسازی استفاده از نقشه کاملا لازم و ضروری به نظر می رسد.

عدم استفاده از نقشه برق ماشین آلات راهسازی باعث سردرگمی در هنگام تعمیرات ماشین آلات راهسازی می شود و اتلاف زمان را در پی دارد.

در خیلی از موارد عدم استفاده از نقشه عملا باعث می شود که تعمیرکار نتواند عیب مورد نظر را تشخیص دهد یا مثلا عیبی که با استفاده از نقشه در زمان بسیار کوتاهی قابل شناسائی است بدون نقشه ساعتها و روزها زمان ببرد و باعث آسیب مالی به تعمیر کار و صاحب دستگاه شود.

نقشه ها در درک ما از کارکرد دستگاه و ماشین آلات و قطعات تاثیر بسیار زیادی دارد از همین رو در حال حاضر استفاده از نقشه در تعمیرات ماشین آلات راهسازی امری لازم و ضروری می باشد.

استاندارد نقشه ها در تمامی ماشین آلات راهسازی بطور کلی یکسان می باشد و اختلافات جزئی میان نقشه های شرکت های مختلف ساخت ماشین آلات راهسازی وجود دارد. از همین رو یاد گرفتن ، خواندن و تجزیه و تحلیل نقشه ها کمک شایانی در تعمیرات انواع ماشین آلات راهسازی می نماید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*